Головне завдання платформи — навчити молодь здійснювати власний вибір та нести за нього відповідальність

04.12.2017

Про те, як Україні досягти успіху та яку роль у цьому процесі відведено «Сходам в майбутнє» розповів філософ, міжнародний аналітик, експерт з економіки та бізнес-планування, лектор та співавтор концепції інноваційної освітньої платформи «Сходи в майбутнє» Тарас Бебешко. На його думку, головне завдання платформи — навчити молодь здійснювати власний вибір та нести за нього відповідальність.

— Які засадничі ідеї закладалися в інноваційну платформу «Сходи в майбутнє»?

З самого почату «Сходи в майбутнє» задумувались як прообраз університету майбутнього. Тобто такого університету, де кожна людина свідомо обирає свій шлях та ті знання, які їй потрібні.  «Сходи» не планувалися як щось, що може навчити, «Сходи» — це в першу чергу можливість, це умови для тих, хто прагне до просвіти, і вони можуть її тут отримати.

Отже треба чітко усвідомити, що платформа створена не для того, щоб «навчити», але для того, щоб «дати»: запропонувати той набір знань та навичок, який стане корисним для молодого покоління у майбутньому. Але, звісно, це вимагає від молодої людини внутрішнього прагнення і внутрішнього пошуку до чогось нового…

— Це досить сильно відрізняє платформу від більшості освітніх закладів, які притримуються діаметрально протилежного підходу…

Це дійсно так. Ми не ставили за мету просто напитати людей знаннями та  інформацією. Ні. Ми хочемо, щоб людина мала можливість і умови для всебічного розвитку. Ми ніколи не збираємося говорити «роби тільки так і не інакше, тільки це буде правильно». У тебе є вибір. Навчись обирати.

— На Вашу думку, чи стане подібна стратегія запорукою успіху України у майбутньому?

Я щиро вважаю, що майбутнє України полягає в тому, чи навчимося ми самостійно обирати і приймати рішення, а потім — нести за них відповідальність. Це буде можливо тільки в умовах, коли люди будуть до цього готові, коли перестануть користуватися готовою рецептурою. На жаль, більшість навчальних закладів намагаються дати слухачам саме таку готову рецептуру. Але в динамічному світі, в світі, що постійно змінюється, неможливо творити якийсь універсальний пакет методик і рішень. Відтак треба вчити не стільки використанню готових методик, а скоріше як швидко утворити, адаптувати та використати нові підходи і прийоми.

— Наскільки нам відомо, Ви часто проводите лекції для слухачів платформи. Можете коротко розповісти про тематику Ваших виступів.

Основна тематика — це концептуальне планування. Тобто йдеться про ту царину бізнес-процесів, яка передує утворенню бізнес-планів. Це розробка концепцій, ідей, підходів, які дозволяють досягти поставлених цілей та визначають напрямок майбутньої діяльності.

— Яким Ви бачите майбутнє платформи?

В ідеалі це справжній університет, який поєднує різні школи, де можна навчитися обирати та отримати результати свого вибору і водночас де результат залежить від самого слухача. Це заклад, який в першу чергу створює умови для свого студента.

Додати коментар

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований. Обов’язкові поля відмічені *

facebook.com/futureshody
futureshody@gmail.com
050 360 48 67