«Школа домедичної допомоги» — рухаємось у безпечне майбутнє разом!

10.05.2018

«Школа домедичної допомоги» стартувала у лютому 2018 року. Це освітній проект, головною метою якого є навчити пересічних громадян як зберегти людське життя в складній життєвій ситуації, коли рахунок йде на хвилини…
В нашій країні провідне місце серед причин смертності займає серцево-судинна патологія, а саме такі загрозливі стани, як інфаркт міокарда та мозковий інсульт. Вагома частка смертей припадає на нещасні випадки, що пов’язані з ДТП, побутовими травмами, утопленням, закупоркою верхніх дихальних шляхів сторонніми тілами, тощо. В кожній з перелічених вище ситуацій, ключовими моментами в допомозі є час та абсолютно правильні дії. Що мається на увазі? Вчасне виявлення даних станів дає можливість не тільки врятувати людині життя, а й максимально зберегти його якість в подальшому. Адже кожну хвилину, коли окремий орган або організм в цілому не забезпечується киснем з тої чи іншої причини, гинуть клітини. Чим більше часу ми втрачаємо на місці пригоди, тим важче в подальшому навіть висококваліфікованим спеціалістам зберегти всі життєво важливі функції. Не завжди поруч є людина з медичною освітою, до того ж в наших реаліях карета швидкої допомоги не так швидко може дістатись місця пригоди. Саме тому багато залежить від кожного з нас, від кожного громадянина, який випадково опинився поруч. Наразі освіченість пересічних українців у наданні невідкладної допомоги досить низька, оскільки дані теми хоч і розглядаються у навчальних закладах різних рівнів, однак не підкріплені практичними навичками.

Перед «Школою домедичної допомоги» були поставлені наступні завдання: підвищення рівня теоретичних знань та практичних навичок у наданні домедичної допомоги, самодопомоги та взаємодопомоги серед пересічних громадян, запровадження європейських стандартів надання домедичної допомоги населенню у різних екстремальних ситуаціях. Нами було організовано 5 тренінгів у місті Вінниця (17.02; 24.03; 21.04; 22.04) та 1 у місті Хмельницький(18.03). Зустрічі проводили окремими групами задля максимального забезпечення практикою. Теоретична інформація викладалася блоками із залученням фото- та відеоматеріалів, а також змінювала кава-брейками, під час яких продовжувалися обговорення учасниками почутого та побаченого. Під час відпрацювання практичних навичок ми застосовували табельні засоби вітчизняного та закордонного виробництва, муляжі та манекени, підручні засоби. За весь період нами охоплено 85 учасників, які згодом успішно склали контрольний тест та отримали сертифікати. Вражало те, що молодь нині активна та зацікавлена у своєму майбутньому, у майбутньому нашої країни.

Було багато цікавих моментів, запитань та відповідей, на згадку залишились фотографії. Однак все це наша команда не втілила б у життя без нашого досвідченого інструктора – Юрія Васильця. Молодий, впевнений у собі, рішучий та з активною громадською позицію, студент ВНМУ ім. М.І.Пирогова залюбки долучився до нашого проекту. Юрій працює інструктором з надання домедичної допомоги з 2014 року, має досвід у підготовці в цій галузі, як військовослужбовців так і пересічних громадян. Юнак має відповідні сертифікати та посвідчення, оскільки навчався в Центрі медицини катастроф м. Києва, Інституті транспорту України, 44-му навчальному центрі, центрі спеціальної підготовки, відвідував тренінги Американської асоціації серця, Всеукраїнської ради реанімації, організації «Захист патріотів». Ми не помилилися у виборі інструктора, оскільки Юрій, не лише готовий надати допомогу будь-кому, будь-коли та будь-де, а й працював з кожним нашим учасником. Це дуже важливо вміти пояснити кожному що і як треба робити, а також допомогти виконати практичну навичку.
Юрій, скажіть, коли необхідно навчатись надавати домедичну допомогу?
— Починати необхідно із дитячого садочка, а потім продовжувати в школах і закладах середньої та вищої освіти. Надання домедичної допомоги – це має бути звичайна річ для кожного громадянина. Навчаючись з дитячого віку, людина буде готова до будь-якої ситуації.
Що необхідно першочергово зробити, якщо людина опинилася в надзвичайній ситуації та є загроза для життя інших? Ваша основна порада?
— Зупинись і подумай! Першочергово необхідно оцінити свої можливості та наявні ресурси. А тоді вже можна сформувати чіткий алгоритм дій, щоб надана вами домедична допомога була своєчасною та адекватною.
Яким Ви бачите своє професійне майбутнє після закінчення медичного вишу?
— Я хочу отримати спеціальність анестезіолог-реаніматолог, щоб рятувати людські життя. Також планую продовжувати займатись просвітницькою діяльністю, оскільки, на жаль, ще багато наших громадян не знають як правильно надати домедичну допомогу.

Час на тренінгах летів непомітно, заняття були завжди насиченими та активними. Для когось із наших учасників надана інформація була почута вперше, для когось – це вже повторення та узагальнення, однак безумовно корисною стала саме практика, оскільки інструктор мав можливість підійти до кожного, щось підказати, можливо виправити та відповісти на всі поставлені йому запитання. Такі заходи неймовірно важливі для нашого суспільства, де безперечно є місце доброті та людяності. Тепер ми впевнені, що наші учасники тим паче не пройдуть повз постраждалого, а й зможуть адекватно надати домедичну допомогу, не забуваючи і про свою безпеку.

Цикл тренінгів вібувася за спонсорської допомоги платформи «Сходи в майбутнє», дякуємо їм за підтримку у такій важливій для нас справі. Адже, набутий у «Школі домедичної допомоги» неоціненний досвід зможе врятувати не одне людське життя!

Автор статті: Галаган Катерина

Додати коментар

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований. Обов’язкові поля відмічені *

facebook.com/futureshody
futureshody@gmail.com
050 360 48 67