Прес-конференція «Партнерство заради розвитку молодих медиків»

27.12.2017

Підготовку сучасного фахового медика неможливо уявити без засвоєння принципів інфузійної терапії. Підвищення компетенції майбутніх лікарів щодо раціонального застосування інфузійної терапії стало окремим напрямком соціально відповідальної діяльності Міжнародної спеціалізованої Корпорації «Юрія-Фарм».

20 грудня на прес-конференції в інформаційному агентстві «Укрінформ» підбивалися результати вже IV Всеукраїнської олімпіади з інфузійної терапії, проведеної «Юрія-Фарм» за підтримки НМУ ім. Богомольця та НМАПО ім. Шупика. Модератор заходу Ігор Найда, директор з управління персоналом фармацевтичної корпорації «Юрія-Фарм», розповів, що цього року в першому турі Олімпіади взяли участь студенти та інтерни 28 медичних закладів вищої освіти, представники 9-х з них зайняли 25 фінальних місць. І тур походив в режимі онлайн-тестування. Студенти та інтерни, що набрали найбільшу кількість балів узяли участь у регіональних відборах ІІ-го туру, які відбулися на базі медичних закладів вищої освіти в різних містах України (Київ, Одеса, Харків, Львів, Вінниця). Відбори супроводжувалися проведенням круглих столів за участі провідних вчених. Фінальний тур та нагородження переможців відбулися у НМУ ім. Богомольця.

Нововведенням IV Олімпіади стала практична частина тесту в фіналі — стимуляційне завдання з використанням манекенів. Окремий потужний акцент було зроблено саме на освітньо-просвітницькій діяльності (майстер-класи, практичні семінари, лекції та круглі столи). За підсумками теоретичних та практичних випробувань, тріумфаторкою цьогорічних змагань стала Олександра Зеленчук, інтерн НМАПО ім. П.Л. Шупика.

Підкреслив важливість проведення Олімпіади у своєму виступі Олександр Анатолійович Галушко, доцент кафедри анестезіології та інтенсивної терапії НМАПО ім. Шупика, акцентувавши увагу на тому, що на сьогоднішній день інфузійна терапія — це метод лікування, без якого не обходиться жодне відділення. «У процесі лікування практично всіх пацієнтів — з порушеннями вітальних функцій, запальними процесами, чи навіть фізіологічними процесами, наприклад, під час пологів —застосовують інфузійну терапію. Відповідно кожен студент-медик, вийшовши за межі свого навчального закладу має вміти застосовувати на практиці свої навички в цій сфері. Інфузійна терапія — філософія сучасної інтенсивної терапії», — вважає науковець.

Про актуальні інновації у сфері інтенсивної терапії розповів професор Фелікс Семенович Глумчер, завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії НМУ ім. О.Богомольця. «Ми в інтенсивній терапії часто застосовуємо ліки, які виробляють «Юрія-Фарм». Останнім часом було розроблено і впроваджено новий збалансований розчин Рінгер Малат — це найбільш сучасна речовина для масивної інфузійної терапії, зокрема при тяжких пораненнях, крововтраті, тобто це дуже актуально для України зараз. Крім вироблення ліків, компанія бере участь і в освітніх програмах — це важливо, перш за все, для популяризації методів інфузійної терапії серед студентства та інтернів», — підсумував професор.

Важливо не лише популяризувати інфузійну терапію, а й зорієнтувати молодих лікарів у практичній стороні застосування реальних навичок, вважає Юрій Іванович Марков, доцент кафедри анестезіології та інтенсивної терапії НМАПО ім. Шупика: «Звичайно, хорошого лікаря має цікавити якісний і кількісний склад розчину, який застосовується. Звичайно, ми завжди прагнемо мінімізувати побічні ефекти, які часто трапляються в клінічній практиці. І цьому дуже сприяє продукція фармацевтичної Корпорації «Юрія-Фарм»,яка випускає високоякісні фармакологічні препарати, які дійсно відповідають світовим стандартам якості. Дуже приємно, що Корпорація також мотивує молодих лікарів на опанування навичок та вмінь застосування інфузійних розчинів. Дуже важливо, що під час проведення Олімпіади акцентували увагу на практичних підходах».

Підводячи підсумки Олімпіади, Борис Федорович Яковлев, медичний директор Корпорації «Юрія-Фарм», відмітив прекрасні знання учасників та подякував провідним вченим країни у сфері інфузійної терапії, які прочитали доповіді для студентів та інтернів у рамках Олімпіади: «Також велике значення мають книги з інфузійної теріпії, серед яких книги наших лекторів, зокрема Фелікса Семеновича Глумчера».

Переможниця Олімпіади Олександра Зеленчук від імені усіх учасників Олімпіади розповіла про враження та подякувала організаторам: «Для нас, молодого покоління, зараз ще дійсно той золотий час, коли ми повні ентузіазму, сили, натхнення. Ми часто працюємо понаднормово, щоб досягти чогось у житті. І це саме той період, коли нам дійсно потрібна підтримка. Потрібно, щоб були люди, які скажуть, що ми все робимо правильно, якщо це так, або вкажуть на помилки, якщо це навпаки. Саме такою формою підтримки стала для нас компанія «Юрія-Фарм», організувавши Олімпіаду з інфузійної терапії, надавши нам таким чином не одну можливість для самовдосконалення».

Після прес-конференції ми поспілкувалися з одним із членів комісії Олімпіади, Юрієм Івановичем Марковим:

—  Наскільки Ви були залучені до проведення Олімпіади з інфузійної терапії?

—  Я брав участь, починаючи з другого туру і закінчуючи фіналом.

—  Як би оцінили рівень учасників Олімпіади з різних закладів вищої освіти, наскільки він однорідний?

—  Не можу сказати, що рівень учасників однорідний. Скоріше за все, рівень Києва, як столиці, в якій не один медичний ЗВО, а три, з урахуванням НМАПО ім. Шупика  та Інституту народної медицини, вищий. Хоча можливостей в столиці більше, ніж в регіонах, коли я був у складі комісії у Львові й Харкові, там був високий рівень, але представництво від учасників було менше, ніж в Києві.

На наші запитання відповіла також переможниця IV Олімпіади з інфузійної терапії Олександра Зеленчук:

—  Перед тим, як взяти участь в Олімпіаді, Ви розраховували на призові місця чи перемогу?

—  Ні, скажу чесно, не очікувала. Взяла участь, бо знала від своїх друзів, що раніше брали участь, що це хороша можливість перевірити себе і я вирішила спробувати. Насправді я не передбачувала такого результату, пройшла перший тур, наступний тур. Інтенсивно готувалася, витратила багато часу й зусиль і все так вийшло.

—  Які Ваші амбіції, чого б Ви хотіли досягнути в своєму професійному житті?

—  Найперше, хотілося б взяти більше від інтернатури, бо це той період, коли потрібно вчитися по максимуму, щоб почати самостійну працю вже повністю «озброєною» — це найперші мої плани. І звісно, хотілося б мати можливості для своєї подальшої роботи.

Додати коментар

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований. Обов’язкові поля відмічені *

facebook.com/futureshody
futureshody@gmail.com
050 360 48 67