ПЕТРО МОГИЛА ЄДНАЄ ПАТРІОТІВ!

02.03.2020

СПІВПРАЦЯ З ПАРТНЕРАМИ З РУМУНІЇ

У рамках підготовки цьогорічної ІІІ-ї Міжнародної науково-практичної конференції «Святитель Петро Могила: маловідомі сторінки життя» з 20  по 24 лютого 2020 р. відбулася наукова експедиція до Румунії (модератор – Ю.Л. Мельничук, директор Центру патріотичного виховання молоді Університету «Україна»).

Були проведені перемовини та зустрічі з провідними науковцями Сучавського Університету імені Стефана Великого, які займаються дослідженням життя і творчості Петра Могили.

З метою вивчення шляхів українського козацтва на теренах Румунії відбулися цікаві зустрічі з лідерами Союзу українців Румунії та представниками Румунської православної церкви, Святим якої є Київський митрополит Петро Могила, зокрема із священиками: отцем Михайлом Кобзюком (настоятель церкви Святого Іллі, місто Дерменешти), отцем Дмитром Колотилом (настоятель церкви Святителя Петра Могили, місто Бухарест) та їх прихожанами.

За результатами зустрічей була досягнута домовленість про участь науковців, духовенства та представників Союзу українців Румунії у подальшій співпраці щодо організації та проведення спільних науково-практичних конференцій, семінарів, круглих столів як в Україні, так і в Румунії.

Допомогу у проведенні експедиції було надано Всеукраїнською інноваційною освітньою платформою «Сходи в Майбутнє».

facebook.com/futureshody
futureshody@gmail.com
050 360 48 67