«Коли я фотографую…» – підсумки Фотоконкурсу «Країна змін»

27.11.2017

Війна, люди і природа – це основна тематика світлин на фотовиставці «Країна змін», яка відкрилася 3 листопада в Київському університеті ім. Бориса Грінченка. Тут же підбивали підсумки однойменного фотоконкурсу, що відбувся за підтримки Всеукраїнської інноваційної платформи “Сходи в майбутнє”.
В актовій залі – молоді люди з батьками і друзями очікують оголошення результатів. Для деяких із них фотографія – лише хобі, та й на сам конкурс вони надіслали світлини з цікавості, а дехто давно й серйозно опановує фотомистецтво, має своїх кумирів і мріє стати професіоналом цієї справи. Їх об’єднує небайдужість до світу, намагання розгледіти у буденних речах щось особливе та примножувати красу довкола себе.
Роботи конкурсантів оцінювали семеро членів журі: фотограф-документаліст Олександр Клименко, фотохудожник Володимир Шилов, журналіст Андрій Сніжко, медіа-критик Діана Дуцик, телеведуча Наталія Сопіт, фахівець із візуальних медіа Мар’яна Ангелова, громадський діяч Ігор Найда. З-поміж більш ніж тисячі світлин вони обирали найцікавіші. Тепер 40 найкращих робіт кожен охочий може подивитися на першому поверсі університету.
Останнім часом в Україні відбувається немало фотоконкурсів і фотовиставок. Утім, більшість із них є змаганням професіоналів або обмежені певною тематикою. Натомість організатори «Країни змін» зосередили увагу саме на юних фотографах – у конкурсі могли взяти участь молоді люди до 25 років. Максимально широкою була тематика номінацій – культура, освіта й наука, спорт, вічні цінності, інновації, громадянська позиція, випробування війною, люди, що змінюють світ, і навіть неформат… Фактично будь-яку цікаву світлину можна було подати на конкурс.
Головним організатором «Країни змін» став фотограф, журналіст і політолог Андрій Сніжко. Повернувшись з АТО, він спершу організував свою фотовиставку, в якій показав будні батальйону «Сармат», а потім замислився про підтримку юних фотографів. Так виник фотоконкурс «Країна змін», покликаний показати сучасну Україну очима активних молодих людей, розкрити талант і підтримати фотографів-початківців з усієї країни.
А змагатися юним фотографам було за що. Завдяки спонсорській підтримці фармацевтичної корпорації «Юрія-Фарм», окрім грамот і подарунків, призери одержували грошову винагороду: 2500 грн. за перше місце, 1500 грн. – за друге і 1000 грн. – за третє. Не оминули увагою і батьків лауреатів, для яких приготували особливі подяки – «За плекання молодого таланта».
Щоб підтримати якомога більше яскравих учасників, журі вручало спеціальні премії. Одну з них – «Перспективна юнь» – отримала Іванна Ліщук із Бердичева. І хоч дівчина любить фотографувати зелений колір і природу, відзнаку вона одержала за світлину «Молодь рухає світ».

«Молодь рухає світ», Іванна Ліщук
Натомість Сергій Смірнов зі Львова захоплюється урбаністичними експериментами. Його «Чорно-білу прозу життя» журі оцінило спецпремією за інноваційність.

«Чорно-біла проза життя», Сергій Смірнов
У своїх роботах хлопець намагається показати рідне місто з інакшого боку, як не бачать його інші люди. А надихає Сергія його кумир – львівський фотограф Тарас Бичко, який займається вуличною фотографією. У майбутньому ж Сергій мріє поїхати у Нью-Йорк – фотографувати скляні багатоповерхівки.
А ось Ганна Москальчук із Києва – не майстер вибудовувати кадри, але коли є емоції, може їх зловити. Тому на її знімках усміхнені, захоплені, здивовані й замислені дитячі обличчя.

«Подаруй їм посмішку. Фотоісторія про дітей-сиріт», Ганна Москальчук
«Я люблю фотографувати маленьких діток», – пояснює лауреатка. Дівчина надіслала на конкурс фотоісторію про дітей-сиріт під назвою «Подаруй їм посмішку». Ці знімки вона зробила, коли їздила волонтеркою в дитячий табір. За своє вміння ловити в кадр почуття й настрої Ганна отримала спецпремію за найкращий дитячий портрет.
Призові місця дісталися чотирьом учасникам. Третє місце посіли двоє фіналістів – Олена Горбова з Дублян і Артур Овсій із Полтави. Друге місце здобула Анна Постова з Одеси. А переможницею конкурсу стала киянка Анна Трошина.
Олена Горбова сподобалася тим, що у її роботах гармонійно поєднується старше і молодше покоління.

«Оберіг поколінь», Олена Горбова
Анна Постова вразила журі двічі – спершу її світлина з людиною в костюмі робота стала плакатом і логотипом фотоконкурсу, а за знімок «На початку довгого шляху» дівчині присудили друге місце.

«На початку довгого шляху», Анна Постова
Анна Трошина й Артур Овсій показали у своїх світлинах війну. Анна створила фотоісторію з АТО «На звільненій землі», тоді як Артур зацікавив журі роботою «До бою готові. Підготовка морської піхоти ЗСУ в зоні АТО».

«На звільненій землі: фотоісторія з АТО», Анна Трошина

«До бою готові. Підготовка морської піхоти ЗСУ в зоні АТО», Артур Овсій
На знімках Артура – ті, хто захищають українську землю від війни. Він сам – солдат-контрактник у морській піхоті й нещодавно повернувся з АТО. Каже, що фотографія допомагає йому відволікатися від війни.

«До бою готові. Підготовка морської піхоти ЗСУ в зоні АТО», Артур Овсій
На фотографіях Анни – звільнені міста Донецької та Луганської областей. Вона ніколи не думала, що фотографуватиме прифронтову зону. Але коли випала така нагода – поїхала туди. «Коли я фотографую – забуваю про все. Тоді все одно, що з тобою станеться. Ти просто бачиш кадр і не можеш його пропустити», – каже дівчина.

«На звільненій землі: фотоісторія з АТО», Анна Трошина
Насамкінець лауреатів і призерів заслужено нагодували піцою і тортом – щоб були сили для нових звершень. Проте дівчатам і хлопцям найцінніше було бачити свої роботи на виставці, обмінюватися думками з іншими молодими фотографами і спілкуватися з фахівцями фотосправи – членами журі.
Фотоконкурс «Країна змін» відповідно до своєї назви і сам творить зміни – об’єднує юних майстрів і надихає їх на творчість. Ці молоді люди є рушіями позитивних зрушень у своїх містах і селах, помічаючи й показуючи іншим красу довкола себе. І важливо їхній юнацький запал вчасно підтримати – тож добре, якщо таких фотоконкурсів в Україні буде більше.
Авторка: Катерина Кравчук
Додати коментар

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований. Обов’язкові поля відмічені *

facebook.com/futureshody
futureshody@gmail.com
050 360 48 67