Історія Сходів: Україні потрібні керівники якісно нового типу

04.12.2017

Український скрипаль, композитор, культуролог, педагог і громадський діяч  Кирило Стеценко підтримує молодь «не словом, а ділом».  Він є ініціатором багатьох конференцій та зустрічей з молоддю, ціль яких – сприяння усвідомленню громадянами України власної відповідальності за майбутнє України. Кирило Стеценко впевнений – Україні потрібні керівники якісно нового типу із новим світоглядом, етикою, та професійними навичками людини глобальної креативної епохи. Ми змогли дізнатися, яку роль у цьому процесі він віддає інноваційній освіті та «Сходам в майбутнє».

— Коли до Вас прийшло розуміння необхідності організаційного оформлення молоді і яку роль на цьому шляху  зіграли «Сходи в майбутнє»?

Все дуже просто. Спочатку я брав участь у студентському «Мовному майдані», який у липні 2012 року проходив на сходах «Українського дому». Це була багатоденна акція протесту проти прийняття ВРУ антиукраїнського мовного закону «Ківалова-Колесніченка». До студентів приєдналася активна інтелігенція, музиканти, літератори, науковці та ветерани збройних сил. Розпочалося ланцюгове голодування. Деяких студентів забирала швидка допомога. Міліція постійно погрожувала розгоном та репресіями. Масової підтримки з боку киян не було. Люди роз’їхалися по дачах і курортах. В політичну силу молоді та в перспективи опору режимові Януковича-Азарова мало хто вірив.

Я розумів, що акція вичерпує свою силу та неминуче згасатиме. Тоді прийшла ідея перевести протестну і творчу енергію студентів у формат постійнодіючої альтернативної інституції, яка б виховувала лідерів для майбутньої успішної України, і народилася така назва: Український університет національного лідерства «СХОДИ В МАЙБУТНЄ».

Молоді люди не розуміли таких стратегічних підходів, їм потрібно було те, що тільки «тут і тепер». А в той самий час у Києві відбувалися різноманітні соціально-інноваційні, стратегіно-управлінські та футуристично-візіонерські конференції. Я брав участь в таких акціях, організованих клубом «Перехід-IV», Центром розвитку суспільства, Ірпіньською громадою… На одній з таких конференцій ми ближче познайомилися з Ігорем Найдою, і зрозуміли, що є однодумцями. Ми розуміли, що майбутнє треба готувати, що цивілізаційні зміни, які відбуваються в Україні та світі, є неминучими. Для управління державою, її інституціями, а також для розвитку приватних підприємств і громадських організацій необхідні керівники якісно нового типу, які поєднують соціальні й патріотичні мотиви із новим світоглядом, етикою, та професійними навичками людини глобальної креативної епохи.

В нашій країні жодна з навчальних установ не готує управлінську еліту для майбутнього. Отже, назва «Сходи в Майбутнє» сподобалася панові Найді, як конструктору новітньої освітньої платформи у сфері охорони здоров’я. Я охоче дозволив використання цієї назви, оскільки поділяю погляди керівника цього соціального проекту.

— Як Ви вважаєте, наскільки і яким чином платформа дозволяє реалізувати потенціал молоді?

Новий світогляд креативної епохи, нове бачення майбутнього світу та України, самовиховання ядра особистості, яка здатна будувати себе, суспільство, країну.

— Тож які перспективи розкриваються перед слухачами платформи?

Мені легше говорити про нові можливості, які має людина із свідомістю, яка поєднує риси управлінця і підприємця з якостями творця і креативника. Можна твердо сказати, що на людину з позицією споживача, яка чекає на вигідні пропозиції чекає велике розчарування. Виховання переможців, які формують власне життя і майбутнє світу – ось наша мета.

— Як ви вважаєте, чи здатна сучасна молодь стати двигуном розвитку України?

Не лише здатна, а є його основою. Тут справа не в молодості та кількості енергії. Суть у властивостях часу та у швидкості цивілізаційних змін. Отже, і молодь, і люди інших поколінь, які виробили свідомість творця, підприємця й системного управлінця здатні розуміти логіку змін та впливати на ці зміни в будь-якій сфері. Чому? Бо темп змін наростає, а вироблення нових алгоритмів, методик, підходів, систем, технологій – це справа не роботів або й навіть не «біороботів», а вільних і творчих людей. Тому саме молодь має найкращі позиції для активного життя в новій парадигмі світу.

— Яких якостей вимагає від людини сучасна епоха?

Які якості потрібні? Системне мислення, готовність працювати у просторі невизначеності, етика командної співпраці, а також поєднання лідерських рис (ініціатива, сміливість, креативність, відповідальність) з любов’ю до органічного складання власних зусиль у плині взаємодій з колегами й партнерами заради ефекту синергії та творення нової системної цілості у будь-якому проекті. Велике значення мають не лише раціональні якості аналітика і стратега, а й здатність інтуїтивно схоплювати цілісність складних предметів і процесів, відчувати сутність ще непізнаного, проникати уявою у ще неформалізоване майбутнє. Не менш важливою рисою є й уміння комунікувати з людьми, спільнотами, інформаційними машинами й системами. Світ перетворюється у конгломерат взаємодій, у нову глобальну інформаційну систему — стає глобальним мозком, де кожна людина може стати його нейроном, а кожна організація, спільнота, нація, держава або група держав можуть перетворитися в його підсистеми. Тому на людському і суспільному рівнях зростає значення екологічної, гео-космічної, релігійно*-вселенської етики (релігія — відновлення цілості), як нової системної етики Універсуму, як цілісного організму. Усе це не відміняє такі якості, як індивідуальна заповзятливість, радикальність у поєднанні з технологічністю, особиста відповідальність за власне життя і світ загалом. Інтегрально ці якості людини нового глобального, біо-психо-техно-соціального світу можна було б виразити, як «Свідомість Серця Бога».

— Якою ви бачите стратегію розвитку України?

Стратегій розвитку України має бути багато. Але кожну необхідно сформулювати, щоб вибрати одну – точно формалізовану та здатну до адаптації водночас. Моє особисте бачення майбутнього України базується на теорії стратегічного менеджменту, яка дозволяє не лише мріяти, а й аналітично визначати неповторну й унікальну сутніcть країни, держави, нації в контекстах її історичного та метафізичного буття — чітко формулювати її місію, цілі, завдання, спираючись на факти об’єктивної реальності. Найголовніше, що методика стратегічного менеджменту спрямована на забезпечення реалізації усього стратегічного комплексу цілей і завдань, оскільки включає системне управління доступними ресурсами та креативні схеми мобілізації, проривів, розвитку та перетворень. Сутність моєї концепції «Місія України Креативної Епохи» потребує окремої розмови або навіть серії лекцій.   

Додати коментар

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований. Обов’язкові поля відмічені *

facebook.com/futureshody
futureshody@gmail.com
050 360 48 67