Фотоконкурс «Країна змін» отримав своїх переможців

06.10.2017

Днями завершився цьогорічний Всеукраїнський фотоконкурс «Країна змін». Це унікальний просвітницький проект покликаний підтримати творчу молодь, яка цікавиться фотографією. У четвер, 5 жовтня, журі конкурсу зібралося в Університеті Грінченка на підсумкове засідання, де шляхом голосування обрало переможців молодіжного фотозмагання.

Варто зазначити, що вибір експертів (відомі фотографи Олександр Клименко та Володимир Шилов, медіаексперт Діана Дуцик, телеведуча та викладач Наталія Сопіт, фахівець з візуальних медіа та викладач Мар’яна Ангелова, фахівець з HR та громадський діяч Ігор Найда, журналіст та викладач Андрій Сніжко) не був простим, а під час голосування не обійшлося без дискусій. Адже у цьогорічному конкурсі взяло участь 50 юних та молодих фотографів (до 25 років включно), які могли подали до 10 знімків кожен.

Вимоги до участі були досить лояльні. Допускалися фотографії зроблені як професійною фотоапаратурою, так і звичайною камерою смартфона чи планшета. Разом з тим, члени журі звертали увагу не стільки на якість робіт, як на авторський задум та концепцію фотоконкурсу, яка передбачає демонстрацію духу змін в країні, житті громад та окремих особистостей.

«Ми дуже задоволені активністю української молоді та юні, яка долучилася до нашого конкурсу та запропонувала не по роках дорослі теми та проблеми до суспільного розгляду: АТО, життя після окупації, тема досягнення миру в Україні, сирітство, життя українського села в епоху змін, інноваційні урбаністичні тренди, роль молоді в сучасному світі і т.д. Приємно, що фотоконкурс об’єднав Україну, бо до нього долучилися учасники від Донецька до Львова, від Одеси до Києва. Вдвічі приємніше, що дуже активними були представники сіл, віддалених регіонів, де молоді учасники продемонстрували досить високі професійні та творчі здібності. Серед них – школярі й юнкори. Їхніми очима ми по-новому змогли подивитися на нашу країні в турбуленції змін», – поділився враженнями від вчорашнього голосування головний ініціатор та організатор фотоконкурсу «Країна змін» Андрій Сніжко.

Організатори хоча й вже визначили переможців трьох головних премій фотоконкурсу, проте відмовилися озвучити їх імена на цей момент. Інтрига зберігатиметься до фіналу – урочистої церемонії нагородження та відкриття всеукраїнської фотовиставки в стінах Київського університету імені Бориса Грінченка наприкінці жовтня 2017 року. Відомо лише, що серед призерів опинилися як столичні фотографи, так і представники регіонів.

22290669_1972609663022450_2109054533_o

Сюрпризом фотоконкурсу також стануть спецпремії, призначені нашими партнерами. Зокрема, один з членів журі конкурсу, завідувач навчально-методичного центру з тележурналістики «А-студія» Київського університету імені Бориса Грінченка Мар’яна Ангелова, запропонувала відзначити додатково двох молодих людей призами від ГО «Фундація Тамари Коломієць «НОВОТВІР». Це роботи в жанрі урбаністики та соціального фото.

«Ми маємо знаходити будь-які можливості підтримувати та мотивувати талановиту молодь. В нашому конкурсі такі особисті є. Тож я запропонувала нагородити їх спецпреміями: за урбаністичне фото – це сьогодні дуже перспективний напрям розвитку фотографії, та за соціальну тематику – людину, яка не лише фіксує навколишню дійсність, а й своїми позитивними вчинками намагається її змінити на краще», – розповіла Мар’яна Ангелова, також притримавши імена номінантів до офіційного нагородження.

Серед іншого журі затвердило премію глядацьких симпатій, яку отримав Гриша Валерій з містечка Тетіїв на Київщині.

Загальні підсумки фотоконкурсу «Країна змін» підбив Ігор Найда – співзасновник конкурсу та член журі, співзасновник Всеукраїнської інноваційної платформи «Сходи в Майбутнє», один з директорів міжнародної фармацевтичної корпорації «Юрія-Фарм»: «Фотоконкурс відбувся! Це результат конструктивної взаємодії професіоналів з медіа, освітянського середовища та українського інноваційного бізнесу, які інвестували свої час, зусилля, гроші у створення нового майданчику для гармонійного розвитку школярів і молоді, набуття ними професійних та творчих компетенцій. Сподіваюся, що для них цей проект стане можливістю для особистісного руху вперед, об’єктивної оцінки себе, аналізу помилок, а для переможців – вагомою сходинкою до впровадження розумних і гармонійних змін в країні».

Нагадаймо, що Всеукраїнський фотоконкурс «Країна змін» є унікальним проектом з просвітництва та підтримки розвитку юнацтва та молоді (віком до 25 років)  Це міжінституційна ініціатива Київського університету імені Бориса Грінченка, Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К.Карпенка-Карого, Всеукраїнської інноваційної платформи «Сходи в Майбутнє», Міжнародної спеціалізованої фармацевтичної корпорації «Юрія-Фарм», ГО «Детектор медіа», газети Верховної ради України «Голос України», Науково-методичного центру тележурналістики «АстудіЯ», ГО «Фундація Тамари Коломієць «НОВОТВІР», Суспільно-політичного видання «Грінченко-інформ». #Krainazmin #grinchenko #photo #Сходи_в_Майбутнє

22292331_1972609903022426_1869975878_o

 

 

22323916_1972609606355789_997612915_o

Додати коментар

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований. Обов’язкові поля відмічені *

facebook.com/futuresshody
news@futuresshody.com.ua
050 360 48 67